1. Головна
 2. Про компанію
  1. Місія та бачення компанії
  2. Кодекс поведінки
  3. Телефон довіри
  4. Контакти
  5. Послуги
 3. Сталий розвиток
 4. Медіа
  1. Новини
  2. Контакти для ЗМІ
 5. Закупівлі
  1. Непрямі закупівлі
Search PepsiCo
Поділитися:
Ще |

Головна » Медіа » Новини

ДО 2030 РОКУ PEPSICO ВІДМОВИТЬСЯ ВІД ПЕРВИННОГО ПЛАСТИКА В УПАКОВЦІ ЧИПСІВ І СУХАРИКІВ В ЄВРОПІ

26.01.2022

PepsiCo_Plastic_20220127.jpg

 • Нова амбітна мета компанії — домогтися, щоб до 2030 року у складі упаковки всіх видів снеків використовувалося 100% вторинного пластику, що дозволить скоротити викиди парникових газів на 40%
 • Тестування нових видів упаковки розпочнеться вже цього року
 • У рамках стратегії pep+ PepsiCo буде розвивати циркулярну економіку для гнучкої упаковки від снеків у Європі — розробляти екологічні альтернативи звичайній упаковці та створювати інфраструктуру для її переробки

25 січня 2022 р. — У середині минулого року компанія PepsiCo представила стратегію PepsiCo Positive  та зробила сталий розвиток пріоритетом в усіх бізнес-процесах. Сьогодні PepsiCo оголошує про плани до 2030 року повністю замінити в Європі первинний пластик переробленим або відновлюваним у складі упаковки всіх своїх снекових брендів, включаючи Lay 's, Doritos, Walkers.

Споживчі випробування нової упаковки розпочнуться в європейських країнах вже в 2022 році, перший пілотний запуск пройде у Франції з пачками Lay 's . Пізніше цього року також відтестують пакування деяких продуктів бренду Walkers у Великій Британії. Джерелом вторинного пластику стануть перероблені відходи від снекових пакетиків, а відновлювані матеріали отримають із побічних продуктів рослинного походження, наприклад, відпрацьованої олії або відходів целюлози. Завдяки цьому PepsiCo розраховує на 40% скоротити викиди парникових газів на тонну упаковки.

Сільвіу Попович, Головний виконавчий директор PepsiCo в Європі, каже: «Переробка гнучкої упаковки має стати нормою в Європі. Майбутнє наших снекових пачок — у відмові від первинного пластику. Гнучка упаковка має бути частиною циркулярної економіки — цінним матеріалом створення нових пакетів для чипсів. Разом із нашими партнерами ми інвестуємо в технології для досягнення цих цілей. І щоб упаковка ніколи не ставала сміттям, ми також потребуємо відповідної законодавчої бази».

PepsiCo використовує гнучку упаковку для своїх чипсів і сухариків, оскільки вона має безліч переваг. Порівняно з іншими видами упаковки, це легший матеріал і, відповідно, має менший вуглецевий слід. Фольговані пакетики також ефективно зберігають свіжість продуктів, що зменшує кількість харчових відходів. Тим не менш, компанія розуміє — щоби зменшити обсяги використовуваного первинного пластику і побудувати економіку замкнутого циклу для снекової упаковки, необхідні зміни. Компанія працюватиме у трьох ключових напрямках: правильний склад, правильна інфраструктура та нове життя гнучкої упаковки.

Крім переходу на відновлювані та перероблені матеріали, PepsiCo розробила програму «Зробимо упаковку кращою» (“Making Bags Better”). В межах цієї програми компанія інвестує в інновації, що дозволять розширити застосування гнучкої упаковки.

Правильний склад упаковки

PepsiCo в Європі переходить на використання матеріалів, що полегшують переробку упаковки за рахунок простішого складу. Вони містять більше переробленого пластику, наприклад, поліпропілену, що відноситься до мономатеріалів. Такий підхід відповідає вимогам організації CEFLEX (Circular Economy for Flexible Packaging), яких дотримуються багато учасників ринку, що працюють з гнучкою упаковкою.

Джеральд Ребітцер, Директор зі сталого розвитку в AMCOR (партнер PepsiCo з виробництва гнучкої упаковки), каже: «Ми прагнемо майбутнього, в якому гнучка упаковка стане частиною економіки замкнутого циклу. Разом із PepsiCo ми впроваджуємо технології, що спрощують переробку нової упаковки для продукції компанії. Ми також почали додавати відновлювані та перероблені матеріали. Щоб відповідати запитам таких клієнтів, як PepsiCo, ми мотивуємо інших наших партнерів інвестувати у створення та обіг нових матеріалів».

Правильна інфраструктура

PepsiCo інвестує у створення інфраструктури, яка забезпечить вторинне використання гнучкої упаковки, а також виступає за відповідні зміни в законодавстві. Компанія фінансуватиме розвиток ефективної системи збирання відходів у Європі та співпрацюватиме з такими організаціями, як Flexible Plastics Fund у Великій Британії, REFLEX у Польщі. В Україні компанія підтримує перехід до циркулярної економіки, фінансуючи разом із партнерами пілотний проєкт зі створення інфраструктури для сортування побутових відходів у Вишгороді, а також підтримує законодавчі ініціативи, що просувають збирання, сортування та переробку відходів на основі принципів РВП (Розширеної відповідальності виробників). PepsiCo також інвестує в технології для подальшого масштабування та покращення сортування та переробки, тестуючи «розумну» упаковку для деяких брендів у Німеччині та Франції в рамках ініціативи Holy Grail 2.0 Digital Watermarks (цифрове маркування упаковки). PepsiCo активно працює з партнерами з індустрії переробки відходів, наприклад, з організаціями Borealis та TOMRA , щоби прискорити впровадження сучасних технологій у сфері утилізації гнучкої упаковки.

Нове життя упаковки

PepsiCo працюватиме над підвищенням попиту на перероблені матеріали, отримані з відходів  гнучкої упаковки, щоб розширити застосування такого пластику. Поряд із тестуванням нової упаковки цього року PepsiCo також продовжить шукати інші способи дати пакетикам від снеків друге життя. Основна мета компанії — використовувати перероблені матеріали від старої пачки для виготовлення нової. Однак важливо враховувати, що збирання, сортування та переробка гнучкої упаковки — невід'ємний елемент економіки замкнутого циклу, без якого не можна обійтися. Тому PepsiCo також розробляє інші способи застосування гнучкої упаковки, наприклад, переробка використаних пачок у пластикові гранули, які можна використовувати для покриття підлоги чи в автомобільній промисловості.

Цілі компанії в галузі гнучкої упаковки — це один із ключових напрямків роботи, передбачених стратегією PepsiCo Positive. Раніше компанія вже оголошувала про плани із трансформації упаковки напоїв. Зокрема, на початку 2022 трансформувати упаковку бренду Pepsi на 11 європейських ринках у 100% виготовлену з переробленого пластику (rPET) та продовжувати розробку багаторазових форматів споживання напоїв, таких як SodaStream, щоби зменшити кількість одноразових пластикових пляшок приблизно на 200 млрд штук до 2030 року.

В Україні PepsiCo першою розпочала випуск продукції бренду Lipton Ice Tea в упаковці з вторинного пластику rPET ще влітку 2021 року. Поступово цю технологію буде поширено на весь портфель напоїв компанії.

Олександр Кисельов, генеральний директор PepsiCo в Україні: «Я натхнений тими інноваційними рішеннями, які розробляє та впроваджує наша компанія на глобальному рівні, і мені хочеться, щоб якнайшвидше ці рішення стали реалізовані й в Україні. Важливою умовою для їхнього успішного втілення є економіка замкнутого циклу і, зокрема, функціонування системи Розширеної відповідальності виробника, яка довела свою ефективність у розвинених європейських країнах».


Про компанію PepsiСo

Споживачі щодня обирають продукти компанії PepsiCo більш ніж мільярд разів у понад 200 країнах та територіях в усьому світі. У 2020 році обсяг чистої виручки компанії PepsiCo склав понад 70 мільярдів доларів США завдяки збалансованому портфелю продуктів харчування та напоїв, який включає продукцію Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker, Tropicana та SodaStream.

Компанія випускає широкий асортимент смачних продуктів харчування і напоїв, включаючи 23 бренди, орієнтовні щорічні роздрібні продажі кожного з яких приносять більш ніж 1 мільярд доларів. Компанія PepsiCo прагне бути світовим лідером з виробництва готових до вживання продуктів харчування і напоїв, керуючись принципом «Перемагати відповідально». Принцип «Перемагати відповідально» відображає наше прагнення до сталого розвитку на ринку та втілення цієї мети в усі аспекти нашої комерційної стратегії та брендів. Більше інформації на сайті www.pepsico.com.
 
Про PepsiСo в Україні

PepsiСo – один із лідерів українського ринку харчових продуктів та напоїв, представлена компаніями ТОВ «Сандора» і ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна».

Компанія займає провідні позиції на ринку соків і сокової продукції, де представлена брендами «Сандора» та «Садочок». До портфеля компанії входять також газовані напої Pepsi, 7UP, Mirinda, холодний чай Lipton Ice Tea, мінеральна вода «Аква Мінерале». На ринку снеків компанія представлена брендами Lay’s, «Хрусteam», Cheetos. PepsiСo в Україні також займає впевнені позиції на ринку молочної продукції з брендами «Чудо», «Слов’яночка», «Машенька» та дитячого харчування з брендом «Агуша». Додаткова інформація про компанію PepsiСo в Україні — на сайті www.pepsico.ua.