1. Головна
 2. Про компанію
  1. Історія PepsiCo
  2. PepsiCo в Україні
  3. Місія та бачення компанії
  4. Кодекс поведінки
  5. Телефон довіри
  6. Контакти
  7. Послуги
 3. Сталий розвиток
 4. Бренди
  1. Напої
  2. Соки
  3. Молочна продукція
  4. Снеки
  5. Дитяче харчування
 5. Медіа
  1. Новини
  2. Контакти для ЗМІ
 6. Кар'єра
  1. Чому варто працювати у PepsiCo
  2. Вакансії
  3. Пам'ятка кандидатові
 7. Закупівлі
  1. Непрямі закупівлі
Search PepsiCo
Поділитися:
Ще |

Головна » Медіа » Новини

У Вишгороді презентували проект роздільного збору побутових відходів

22.11.2017

DSC_6687.jpg
22 листопада на Київщині у місті Вишгород за участі місцевої влади та представників Української Пакувально-Екологічної Коаліції (УКРПЕК) відбулася презентація пілотного проекту з роздільного збирання побутових відходів. Учасники заходу змогли не тільки почути про принципи та переваги нового експерименту, а й на власні очі побачити процес реалізації проекту у дії під час збирання та вивезення відходів безпосередньо на вулицях міста. 

«Світовий досвід каже, що оптимальним рішенням є роздільний збір побутових відходів із подальшою переробкою або екологічною утилізацією. Саме тому ми пристали на пропозицію Української Пакувально-Екологічної Коаліції. Меморандум з УКРПЕК був підписаний у серпні. Документ був затверджений на сесії Вишгородської міської ради», - розповів під час презентації міський голова Олексій Момот. 

Суть проекту полягає у тому, що з листопада поточного року містянам на безкоштовній основі пропонуються додаткові сміттєві контейнери, до котрих вони зможуть складати відходи упаковки: скло, пластик, поліетилен, жерсть тощо. Вміст цих контейнерів, які задля зручності громадян вирізняються яскравим жовтим кольором, відправляється на сортування та подальшу переробку. 

«У той час, як вітчизняні звалища потерпають від навантаження, переробними вимушені закуповувати вторинну сировину за кордоном. Недолуге поводження з побутовими відходами породжує проблеми в двох площинах: екологічній та економічній. Ми маємо це змінити, скориставшись досвідом провідних світових держав», - відзначив голова правління УКРПЕК Володимир Слабий. За його словами, інвесторами проекту виступили члени Коаліції, серед яких такі відомі виробники упаковки та товарів в упаковці, як PepsiCo Україна, ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна», Tetra Pak, ПрАТ «Елопак-Фастiв», ТОВ «Кен-Пак (Україна). 

«УКРПЕК забезпечує фінансування інфраструктури збирання (закуповує контейнери), вивезення та сортування відходів упаковки, організовує проведення освітньої та інформаційної компанії серед населення», - додав пан Слабий. Слід зазначити, що на першому етапі реалізації проекту мешканцям міста пропонується розділяти відходи упаковки та інші побутові відходи. Проте в подальшому кількість та різновид контейнерів буде збільшуватися – відповідно до різних фракцій та типів відходів. 

Меморандумом між УКРПЕК та міською владою передбачено, що результатом проекту вже у 2020 році має стати показник сортування та переробки відходів упаковки у розмірі близька третини всього обсягу відповідних відходів на території проведення експерименту. Зі свого боку міська влада, яка серед інших взяла на себе організаційну та комунікаційну функції, повинна у найближчі роки забезпечити інформованість населення щодо роздільного збору відходів на рівні до 90%.

Фото:

DSC_6534.jpg

ORL_7569.jpg

DSC_6719.jpg

DSC_6756.jpg


Довідково: 

Українська пакувально-екологічна Коаліція (УКРПЕК) – некомерційне об’єднання юридичних осіб. Створена у 1999 році суб'єктами підприємницької діяльності, що займаються виробництвом / імпортом упаковки та товарів в упаковці. 

Мета УКРПЕК полягає у пропаганді передового європейського досвіду та законодавчого забезпечення створення в Україні системи збирання та утилізації відходів упаковки на засадах розширеної відповідальності виробника, які успішно функціонують в країнах ЄС. 

Коаліція співпрацює з бізнес асоціаціями, галузевими об’єднаннями, міжнародними організаціями (EXPRA, ISWA), суб’єктами господарювання в сфері поводження з відходами упаковки.